Informacje

Prof. John Nestler ukończył studia medyczne w Uniwersyteckiej Szkole Medycznej w Pensylwanii. Specjalizację z medycyny chorób wewnętrznych oraz staż ukończył na Virginia Commonwealth University. Szkolenia podyplomowe (w tym z endokrynologii) ukończył na Universytecie w Pensylwanii oraz na Virginia Commonwealth University.
Jako główny naukowiec, Prof. Nestler jest odpowiedzialny za trzy aktywnie prowadzone badania nad rolą insulinooporności w zespole policystycznych jajników, ufundowane przez Narodowe Instytuty Zdrowia (National Institutes of Health). Był głównym naukowcem wielu projektów badawczych, pozyskując środki z takich źródeł dotacji, jak NIH, Stowarzyszenia Młodych Diabetyków, Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego czy Fundacji Badań i Edukacji Cukrzycy.
Prof. Nestler napisał wiele artykułów i abstraktów dla amerykańskich i europejskich czasopism (np. New England Journal of Medicine, The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, Circulation, American Journal of Obstetrics and Gynecology, Diabetes, and Diabetes Care). Jest członkiem wielu krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń medycznych.Prof. John E. Nestler

Internista
Kierownik Wydziału Medycyny Wewnętrznej
Virginia Commonwealth University
Richmond, Virginia 23298-0111
USA


Phone: 804 828 3389
E-mail: jnestler@mcvh-vcu.edu