Informacje

Prof. Roman Jaeschke otrzymał stopień doktora medycyny w 1981r. na Uniwersytecie Medycznym w Krakowie. Następnie otrzymał stopień doktora farmakologii na Uniwersytecie w Heidelberg (Niemcy) w 1982 roku. Kolejną specjalizację zrobił z medycyny wewnętrznej na Uniwersytecie McMaster w 1988r, Hamilton, Kanada. 

Zainteresowania naukowe prof. Jaeschke'a skupiają się na opracowywaniu praktycznych wytycznych klinicznych, pomiarze jakości życia ludności oraz różnych aspektach metod nauczania powiązanych z medycyną opartą na dowodach. Aktywnie uczestniczy w procesie tworzenia wytycznych klinicznych we współpracy z kilkoma międzynarodowymi stowarzyszeniami (ATS,ACCP, SCCM).
Prof. Jaeschke jest lekarzem-pedagogiem na Uniwersytecie McMaster w Hamiltonie. Jest głównym lekarzem zespołu szybkiego reagowania i intensywnej terapii w Szpitalu św. Józefa w Hamiltonie. To również tutaj prowadzi praktykę kliniczną z intensywnej terapii i medycyny wewnętrznej. Regularnie wykłada na przeddyplomowych i podyplomowych studiach na tematy związane z medycyną intensywnej terapii i praktyki opartej na dowodach. Poprzez praktykę kliniczną nadzoruje studentów z każdego roku i poziomu edukacji, włączając w to studentów medycyny i rezydentów z różnych specjalizacji.
Prof. Jaeschke prowadzi również innego rodzaju działalności pedagogiczne; wprowadza nowych pracowników klinicznych podczas rotacji, naucza w ramach kursów organizowanych przez Kanadyjski Instytut Reanimacji (CRI) dla członków zespołu szybkiego reagowania i intensywnej terapii oraz dla innych lekarzy (kursy ACES - symulacja ostrych przypadków krytycznych) oraz naucza o metodach EBM podczas warsztatów odbywanych zarówno dla McMaster University jak i w charakterze międzynarodowym.


 

Prof. Roman Jaeschke
Internista, farmakolog
Clinical Professor, Medicine
Head, Critical Care Service, St Joseph’s Hospital
McMaster University & St Joseph’s Hospital
Hamilton, Ontario
Canada


E-mail: jaeschke@mcmaster.ca