MedicalGuidelines.pl poleca:

Wytyczne Diagnostycznoterapeutyczne dla Lekarzy POZ - Pacjent z łagodnym rozrostem stercza i chorobami współistniejącymi
Czasopismo Medical Cases- nr 1 sierpień 2015
Piksel

Terminarz wydarzeń

Nie przegap najciekawszych wydarzeń roku!


Piksel

Nowy sposób monitorowania poziomu glukozy u chorych na cukrzycę typu 1

Opublikowano:

Autor:Cukrzyca typu pierwszego staje się problemem dla coraz większej liczby, pacjentów dlatego też sposoby na monitorowanie poziomu glukozy we krwi są wyzwaniem nie tylko krajów rozwiniętych, ale też rozwijających się. Nowy program monitorowania pacjentów z cukrzycą typu pierwszego opracowano w szpitalu w Karaczi w Pakistanie.

 

“Każda grupa 30 uczestników będzie pracować z nowo zaprojektowanym standardowym dziennikiem do dokumentowania poziomu glukozy we krwi. Pierwsza grupa będzie w całości objęta rutynową opieką kliniczną, druga grupa będzie objęta rutynową opieką i otrzyma dodatkowe e-urządzenie do rejestracji liczby kroków (bit dopasowania), trzecia grupa otrzyma rutynową opiekę i codzienne motywacyjne wiadomości e-mail do prowadzić dziennik, a czwarta grupa wraz z rutynową opieką otrzyma e-urządzenie do pomiaru liczby kroków (bit dopasowania) i e-maile o prowadzeniu dziennika.” - piszą autorzy badania.

 

Wszystkie grupy uczestników będą obserwowane przez 6. miesięcy w celu porównania, zastosowanych metod kontrolowania poziomu glukozy we krwi. Dane dziennika będą uzyskiwane drogą elektroniczną lub podczas wizyty w szpitalu.

 

Grupa lekarzy z Pakistanu zbada czy prowadzenie dzienników, używanie elektronicznego miernika dziennej liczby kroków i otrzymywanie codziennych maili motywacyjnych wpłynie na pacjentów w zakresie ich postępowania w chorobie: zmienienia nawyków żywieniowych, większej aktywności fizycznej, a zwłaszcza regularne mierzyenie i przez to kontrolowanie poziomu glukozy we krwi pacjentów.


powrót