MedicalGuidelines.pl poleca:

Wytyczne Diagnostycznoterapeutyczne dla Lekarzy POZ - Pacjent z łagodnym rozrostem stercza i chorobami współistniejącymi
Czasopismo Medical Cases- nr 1 sierpień 2015
Terminarz wydarzeń

Nie przegap najciekawszych wydarzeń roku!


Piksel

PODPISANO POROZUMIENIE WS. NSO

Opublikowano:

Autor:Ministerstwo Zdrowia informuje, iż zawarło porozumienie ws. monitorowania Narodowej Strategii Onkologicznej (NSO) oraz prowadzenia badań, analiz i ekspertyz w zakresie onkologii z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytutem Badawczym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Strony porozumienia podkreślają, że ma ono dać osiągnięcie poprawy efektywności systemu zdrowia, jakości udzielania świadczeń i uzyskiwanych efektów zdrowotnych, w szczególności w obszarze onkologii.

 

Narodowa Strategia Onkologiczna to wieloletni program profilaktyki i walki z chorobami nowotworowymi rozpisany na lata 2020-2030, który ma przynieść kompleksowe zmiany w polskiej onkologii. NSO kładzie duży nacisk na poprawę jakości życia pacjentów i obniżenie kosztów leczenia chorób onkologicznych,

 

Choroby nowotworowe to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów wśród Polaków. Liczba osób zdiagnozowanych stale wzrasta co ma związek z procesem starzenia się społeczeństwa i zmianami w stylu życia.


powrót