MedicalGuidelines.pl poleca:

Wytyczne Diagnostycznoterapeutyczne dla Lekarzy POZ - Pacjent z łagodnym rozrostem stercza i chorobami współistniejącymi
Czasopismo Medical Cases- nr 1 sierpień 2015
Piksel

Terminarz wydarzeń

Nie przegap najciekawszych wydarzeń roku!


Piksel

NOWY SERWIS O BADANIACH KLINICZNYCH

Opublikowano:

Autor:Źródło wiedzy o badaniach klinicznych oraz pomoc potencjalnym uczestnikom i ich rodzinom w podjęciu decyzji o udziale w takim badaniu to funkcje nowego portalu na temat badań klinicznych.

 

Pacjentwbadaniach.abm.gov.pl  bo taki adres ma nowy portal to baza wiedzy na temat standardów, procedur i wymagań dotyczących procesu przystępowania do badania klinicznego. Znajdują się tu także zasady uczestnictwa w badaniu oraz zakończenia udziału w takim badaniu.

 

W serwisie znajdziemy między innymi: zasady udziału w badaniach klinicznych, normy jakie musi spełnić uczestnik, a także historie osób, które uczestniczyły w badaniach klinicznych

 

“Serwis ma dostarczać polskim pacjentom i ich rodzinom rzetelnej i aktualnej wiedzy na temat badań klinicznych w przystępnej formie. Przekazując wiedzę na temat badań klinicznych realizatorzy projektu chcą obalić mity, które zniekształcają obraz badań klinicznych w odbiorze społecznym. Chcą także, aby portal był wiarygodnym źródłem informacji nie tylko dla pacjentów, ale dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.” - informuje Ministerstwo Zdrowia.


powrót