MedicalGuidelines.pl poleca:

Wytyczne Diagnostycznoterapeutyczne dla Lekarzy POZ - Pacjent z łagodnym rozrostem stercza i chorobami współistniejącymi
Czasopismo Medical Cases- nr 1 sierpień 2015
Piksel

Terminarz wydarzeń

Nie przegap najciekawszych wydarzeń roku!


Piksel

Stypendium wyjazdowe NAWA dla lekarzy i naukowców

Opublikowano:

Autor:Lekarze i naukowcy mogą skorzystać ze stypendium NAWA i MZ, które pozwala sfinansować wyjazdy do najlepszych ośrodków medycznych w USA. Wnioski można składać do 31 marca.

O drugiej edycji Programu im. Profesora Franciszka Walczaka poinformowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), która - wraz z Ministerstwem Zdrowia (MZ) - jest inicjatorem programu.

Program jest skierowany do lekarzy i naukowców z obszarów: kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, alergologii, diabetologii, psychiatrii oraz chorób zakaźnych. Umożliwia on wyjazdy do najlepszych ośrodków medycznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki, na okres od 3 do 6 miesięcy.

W materiale prasowym podkreślono, że osoby realizujące projekty w ramach programu "mają możliwość rozwoju naukowego i zawodowego, a także zdobycia doświadczenia w naukowym środowisku międzynarodowym w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób układu krążenia, nowotworów i wielu innych, co w efekcie przyczyni się do poprawy opieki medycznej w Polsce".

Program zapewnia finansowanie stypendium, które obejmuje koszty utrzymania stypendysty związane z jego pobytem w zagranicznym ośrodku goszczącym - 12 tys. zł na każdy miesiąc pobytu w tym ośrodku oraz jednorazowy dodatek mobilnościowy - 10 tys. zł.

W pierwszej edycji Programu im. Walczaka przyznano 17 stypendiów na wyjazdy naukowe, m.in. do: Harvard Medical School, Ohio State University, University of Texas MD Anderson Cancer Center. Tegoroczna edycja została poszerzona o trzy obszary: kardiochirurgię, diabetologię oraz psychiatrię.

Na indywidualne wnioski lekarzy i naukowców NAWA czeka do 31 marca 2020.

Więcej informacji można znaleźć na TEJ stronie.


powrót