MedicalGuidelines.pl poleca:

Wytyczne Diagnostycznoterapeutyczne dla Lekarzy POZ - Pacjent z łagodnym rozrostem stercza i chorobami współistniejącymi
Czasopismo Medical Cases- nr 1 sierpień 2015
Piksel

Terminarz wydarzeń

Nie przegap najciekawszych wydarzeń roku!


Piksel

Rezydenci z propozycją nowej siatki płac

Opublikowano:

Autor:

Link :Do 19 kwietnia 2022 roku była możliwość zgłaszania uwag do projektu ustawy dotyczącej najniższych wynagrodzeń zasadniczych dla niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Głos w tej sprawie zajęło między innymi Porozumienie Rezydentów, które to zasugerowało, że rząd powinien korzystniej wynagradzać kluczowych pracowników ochrony zdrowia w Polsce.

Rezydenci wyszli z propozycją, aby współczynnik pracy dla lekarza stażysty wynosił 0,95, dla lekarza bez specjalizacji - 1,25, lekarza w trakcie rezydentury od 1,29  do 1,45 i lekarza specjalisty – 1,74.

Według nich koszt proponowanych podwyżek w porównaniu do propozycji Ministerstwa Zdrowia wyniesie blisko 800 mln PLN brutto.

Rezydenci wnioskują również o wprowadzenie opłaty zdrowotnej w wysokości 1 PLN od każdej sprzedanej paczki papierosów. Szacuje się, że byłby to roczny przychód w granicach 2 mld PLN brutto.

Nowe kwoty wynagrodzeń dla medyków miałyby obowiązywać od 1 lipca 2022 roku.


powrót